V Litijo je na derbi 3. kroga prišla v goste ekipa iz Maribora s kar štirimi igralci, ki so v preteklosti branili domače barve. Puškar, Totošković in Jandrić so bili še v pretekli sezoni člani FC Litije, medtem ko je Simenunović že lani gostoval v Litiji v dresu Dobovca. Domači so se jim zoperstavili z zelo mlado zasedbo, v kateri so manjkali kar štirje standardni igralci. Hasanbegović zaradi rdečega kartona v prejšnjem krogu, Šturm zaradi maturantskega izleta, poškodovana pa sta Gregorič in Duščak. Svoj prvi nastop pred domačimi gledalci je dočakal vratar Sever, prvič sta bila v ekipi tudi 16-letni Nejc Vrhovec in 17-letni Rekanović.

FC Litija - RE/MAX Maribor 1:1 (1:1)

LITIJA ŠD Litija, gledalcev 100, sodnika Jurič (Velenje) in Koritnik (Sevnica), delegat Strigl (Velenje).

Strelci:

FC Litija: Sever, Ručna, Vrhovec G., Jelić, Turk, Begić, Lah, Dimec, Bučar, Rekanović, Vrhovec N.

Trener: Tomislav Horvat

RE/MAX Maribor: Puškar, Fideršek, Buzeti, Simeunovič, Totošković, Fileković, Kraljič, Jandrić, Fras.

Trener: Senudin Džafič.

V začetku tekme so gostje zaigrali zelo napadalno, večkrat pa se je izkazal domači vratar Sever. Simeunović je že v 2. minuti je zaradi vlečenja domačega igralca za dres dobil rumeni karton. Litijani so v 8. minuti povedli. Po lepi podaji Begiča se je sam na 7 metrih Puškarjem znašel Turk in suvereno zadel levi zgornji kot njegovih vrat za 1:0. Že v isti minuti pa so gostje s strelom Totoškovića z roba kazenskega prostora izenačili na 1:1.

V nadaljevanju sta imeli obe ekipi nekaj lepih priložnosti, zopet pa sta se z odličnimi obrambami izkazala oba vratarja. Zaradi oviranja nasprotnih napadalcev so si rumene kartone že v prvem polčasu prislužili Fideršek pri ReMaxu ter Gašper Vrhovec in Jelić pri Litiji. V zaključku prvega polčasa so imeli domači več od igre in tudi lepe priložnosti, so pa bili pri strelih nenatančni.

Gostje so v 18. minuti prekoračili bonus 5. prekrškov, domači so jih do takrat naredili 3. Z 10m je Gašper Vrhovec streljal tik mimo Puškarjeve leve vratnice.

Prvi polčas se je po všečni in odprti igri obeh ekip končal z rezultatom 1:1.

V drugem polčasu so domači že na začetku poskusili s petim igralcem v polju. V 22. minuti bi jih to po izgubljeni žogi skoraj stalo prejetega zadetka. Po strelu preko celega igrišča je žoga zletela tik nad prečko domačih.

V nadaljevanju sta se ekipi vrnili k ustaljenih postavitvam. Gostje so igrali bolj napadalno in si priigrali nekaj lepih priložnosti. V 27. minuti je Simeunović lepo preigral Turka, streljal z 9m, z obrambo pa se je izkazal Sever. Podobno je bilo v 30. minuti, ko je po dvojni podaji s Totoškovićem do strela prišel Fideršek, Sever pa je bil spet na mestu. Identična situacija z enakim izidom se je ponovila tudi minuto kasneje. Domači so bili v tem delu tekme v podrejenem položaju, svojo rešitev so iskali v protinapadih. Enega takšnih sta v 33. minuti zapravila Ručna in G. Vrhovec.

V 35. minuti je po lepem napadu domačih do strela prišel Ručna, Puškar pa je strel obranil. Odbita žoga je spet prišla do Ručne, njegov silovit strel pa je zletel tik nad prečko gostujočega vratarja.

V 37. minuti je Jurič na tribuno poslal pomočnika domačega trenerja, ki je protestiral po sumljivi sodniški odločitvi. V 39. minuti so protestirali gostje, potem ko sta sodnika dosodila igranje gostujočega igralca z roko v kazenskem prostoru domačih. To bi bil njihov šesti prekršek. Sodnika sta spremenila svojo odločitev in si s tem prislužila negodovanje domačih igralcev in žvižge s tribune.

Sledila je bomba Ručne z 12 metrov, Puškarja je rešila vratnica. To pa je bila tudi zadnja priložnost na tekmi, ki se je končala z neodločenim izidom, kar je glede na prikazano tudi najbolj pravičen rezultat.