Ekipa U19, ki jo vodi Damir Pertič, je na drugi polfinalni tekmi lige U19, še enkrat zmagala. Naši mladinci so bili z rezultatom 3:2 boljši od ekipe ŠD Mlinše.

 

Naša ekipa je že prvo tekmo dobila z rezultatom 1:4, zato je morala v domači športni dvorani le odigrati skoncentrirano in pametno, da bi zadržali prednost. Začelo se je dobro, saj je naša ekipa imela kar nekaj priložnosti, ki pa jih je vratar Mlinš ukrotil. Tudi na drugi strani so imela Mlinše nekaj zrelih priložnosti za zadetek, vendar so bili v zaključku, tako kot naši igralci, premalo zbrani. Nato pa so Mlinše po avtogolu Anesa Rekanoviča povedle z 0:1, v 19. minuti pa je Benjamin Hasangič izenačil na 1:1 in poskrbel za izid polčasa. V drugem polčasu smo videli veliko boljšo igro varovancev trenerja Pertiča in že v 22. minuti je za vodstvo domačih poskrbel Marko Bjelčevič, ki je nato v 27. minuti iz prostega strela velemojstrsko zadel še za 3:1. Poraz Mlinš je v zadnji minuti iz desetih metrov ublažil kapetan Žiga Jerman. Naša ekipa je tako s skupnim izidom 7:3 izločila soseda iz Zasavja in se uvrstila v veliki finale, ki ga bodo naši mladi igrali z ekipo KMN Oplast Kobarid. Čestitke gostom in naši ekipi za odlično tekmo, ki si jo je ogledalo kar 250 gledalcev!