Včeraj so se na parket vrnile ekipe v 1. SFL. Naša ekipa je doma gostila ekipo KMN Bronx Škofije.

To je bil tudi debi trenerja Senudina Džafića na klopi FC Litija, ki je z zmago začel svojo pot na naši klopi. Njegovi varovanci so bili boljši od ekipe KMN Bronx Škofije z rezultatom 5:0, ob polčasu je bilo 2:0. Tri zadetke je dosegel Matej Fideršek, dva pa je dodal Jonhn Lennon. Veseli tudi vrnitev kapetana Gašperja Vrhovca, ki se je vrnil po več kot letu dni, saj je imel poškodovano koleno. V naslednjem krogu našo ekipo čaka gostovanje v Kobaridu (petek, 20.11.), nato pa naslednji teden doma tekma proti ekipi ŠD Mlinše. Čestitke ekipi za zmago!

Več o tekmovanju: futsal.si (tekma, lestvica)

Posnetek tekme (KLIK)

Senudin Džafić, trener FC Litija:
"Lepo se je spet vrniti v Litijo, tudi kot trener, še lepše je začeti z zmago. Videli ste, da so vsi igralci dobili priložnost, ni pa bilo vse še tisto najboljše, kar bi želel sam ali kar bi igralci želeli sami. Bili smo še v nekakšnem krču. Ampak mislim, da bodo fantje iz tekme v tekmo boljši. Ekipo sem spremljal tudi že zadnje tekme preden sem postal trener in ugotovil, da fantje rabijo disciplino. V futsalu je slednja potrebna in da ne igramo brezglavo. Na vsaki tekmi pride minuta ali dve, ko ti ne gre, ampak vse to je disciplina, na kateri bomo delali tudi v prihodnje. Že v Kobaridu v petek bo povsem drugačna zgodba, saj nas pred tekmo čaka dolga pot, ki ekipo še dodatno utrudi. Tudi Oplast je ekipa, ki je že dolgo let v prvi ligi, je zelo resna in dobra ekipa - gremo pa na pozitiven rezultat."