Včeraj je naša članska ekipa gostovala v Velikih Laščah in zabeležila zmago proti ekipi FK Dobrepolje.

Priložnost so dobili skoraj vsi igralci, veseli pa dejstvo, da so svojo minutažo dobro izkoristili igralci, ki še igrajo tudi za ekipo U19. V članski vrsti so tako že nekaj časa Timi Debeljak, Marko Bjelčević, Patrick Osredkar, Jan Mrva, od letos tudi vratar Darko Ćućić ter mladi Vid Kos. Prav slednji je včeraj zabeležil prvi pravi nastop za člansko ekipo. Zakaj prvi pravi? Na parket je stopil že na prejšnji tekmi proti ekipi ŠD Mlinše, kjer pa je v zadnjih petnajstih sekundah žoga samo stala na mestu, saj so naši igralci visoko vodili in so igralci sklenili, da ni potrebna igra do zadnjih sekund. Tako je priložnost dobil včeraj in tako uradno debitiral tudi na parketu, kjer mu je trener Džafić namenil lepo minutažo. Šestnajstletnik se je izkazal z asistenco Patricku Osredkarju, ki je dosegel zadetek.

Vid je po tekmi strnil svoje misli: "Kot se je pokazalo, smo v tekmo stopili malo slabše, vendar so izkušenejši igralci na čelu s kapetanom Gašperjem skozi tekmo rezultat obrnili nam v prid. Skozi rotacijo med tekmo mi je trener Džafić namenil kar nekaj minut na prvoligaški sceni. S tem sem pridobil prepotrebne izkušnje, ki jih bom vnovčil v prihodnjih tekmah." V Litiji trenira ob odličnih in izkušenih igralcih: "Ob takšni priložnosti, da lahko treniram in igram z najboljšimi v Sloveniji, se ne morem počutiti slabo. Vem, da mi bodo soigralci pomagali in svetovali, da nekoč postanem tako kvaliteten igralec kot so oni. Na tem mestu bi se tudi rad zahvalil celotni moji družini, ki mi vedno stoji ob strani ter vodstvu kluba na čelu z nepogrešljivim Andrejem Vrhovcem, da so mi omogočili, da lahko nastopam na najvišji ravni.Njegov oče je Mito Kos, ki je legenda našega kluba za številko na dresu pa si je izbral številko tri: "V veselje in čast mi je, da me postavljate ob bok najboljših igralcev kluba (ob bok očeta, op. p.), vendar bi rad svoj potencial dokazal sam s pomočjo vseh prijateljev futsala. Iskreno povedano ne gledam na to katero številko imam na hrbtu, zato, ker konec koncev ne igra številka na dresu ampak igralec sam."

Vid, čestitke za debi na prvoligaški sceni in srečno v nadaljevanju kariere!