V sredo, 2.12.2020, je minilo že 17 let od tragične smrti našega vratarja Jožeta Pavška.

Takrat se je naš vratar nesrečno ponesrečil na delovnem mestu in zazevala je velika luknja v življenjih njegovih prijateljev in soigralcev. Tudi mi nismo pozabili na našega Joškota, kjerkoli že je sedaj med zvezdami, tudi med nekaj zvezdami iz našega kluba.

Pred sedemnajstimi leti je takratni sekretar našega kluba Stane Kokalj zapisal:
"Drugi dan zadnjega meseca decembra sem nekaj po 14. uri poslal na svetovno spletno stran futsalplanet.com seznam igralcev slovenske izbrane vrste za kvalifikacijsko srečanje proti Španiji. Na njem je bil tudi Jože Pavšek. Zapisal sem bil, kajti le nekaj minut kasneje je telefonski klic sesul svet. Vest, da se je na delovnem mestu smrtno ponesrečil član malonogometnega kluba Svea Lesne Litije in slovenske izbrane vrste Jože Pavšek je, kolikor smo se trudili, jo ne sprejeti, postajala iz minute v minuto bolj resnična. Kruta usoda je iz športnih vrst iztrgala, ukradla, drugače je težko zapisati, mladega človeka, ki je šele dobro zakorakal na svojo življenjsko pot, pot uspešnega športnika in izobraženega človeka. Danes bi moral devetdesetič obleči dres svojega drugega kluba v karieri na uradnem srečanju in se po koncu srečanja s soigralci veseliti prvega mesta na koncu jesenskega dela sezone. Žal se danes klub, soigralci in mnogi drugi športni prijatelji in preostali, ki so ga poznali, pretreseni in ne dojemajoče na zagorskem pokopališču poslavljamo od velikega prijatelja, prešernega nasmeha, s katerim smo delili dobro in slabo.

Jože vedno boš z nami v mislih! Počivaj v miru!🕯

joze pavsek